Çeşme Plajları

Çeşme PlajlarıUcuz tatil yerleri, upuzun sahilleri ve incecik kumu ile bambaşkadır Çeşme Plajları. Yaz döneminde oldukça hareketli geçen Çeşme Plajları dolup taşar. Aslına bakılırsa çok fazla şaşırmamak gerekir. Çünkü Çeşme Plajlarının ışıl ışıl denizine hayır demek imkansızdır. Çeşme Plajları arasından hangisine giderseniz gidin incecik kumunun ve sıcacık güneşinin keyfini çıkarırsınız.
 
Çeşme Plajları içerisinde mavi bayraklı olan Ilıca Plajı şifalı suyunun ısısı nedeniyle sezonu oldukça erken açar. Hafta sonları oldukça kalabalık Çeşme Plajlarında boş yer bulmak ne kadar zor olsa da tatilciler yine de buna değdiklerinden eminler. Çeşme Plajları içinde serin denizi ile sıcak yaz aylarının kurtarıcısı olan Altınkum Plajı da oldukça fazla tercih edilir. Çeşme Plajları içerisinde eğlenceli zaman geçirebileceğiniz Altınkum’da doyasıya tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Sakin denizi ile vazgeçilmezler arasına giren Çeşme Plajları içinde en çok tercih edilen Dalyan Kocakarı Plajında ise yüzmek ve dinlenmek ayrı keyiflidir. Bir başka Çeşme Plajları arasında olan ve sörfçüler için harika bir seçenekte Pırlanta Plajıdır. Dalgalı denizi ve rüzgarlı havası ile Çeşme Plajları içinde bir numaradır. Kumunun pırıldamasından adını alan bu plajda yüzmek ve güneşlenmekte her şeye değer. İşte Çeşme Plajları arasında bulunan bir başka mavi bayraklı plaj daha: Paşa Limanı. Çoğu kişi tarafından henüz keşfedilmemiş olan Çeşme Plajlarının Paşa Limanı’nda denizde oldukça sessiz ve sakindir. Burada elliden fazla mineral bulunan Aqua havuzu denize doğru dökülüyor. Çeşme Plajları içinde en mükemmel denize sahip olması belki de bu yüzdendir kim bilir.
 
Çeşme Plajları saymakla bitmiyor tabi ki. Her isteğe uygun Çeşme Plajları alabildiğine uçsuz bucaksız görünen kumsalında keşfedilmeyi bekleyen birçok doğal plaja da sahip. Bunlardan biri de Çeşme plajlarını eşsiz yapan Çeşme koyları… El değilmemiş güzellikleri ile Çeşme plajlarına apayrı bir hava katan bu koylar tatil için sessizliği ve doğayla iç içe olmayı tercih edenler için muhteşem mekanlardır. Çeşme Plajları içerisinde bulunan bu doğal güzelliklere doyum olmaz. Yolunuz olurda Çeşme’ye düşerse Çeşme plajlarına uğramadan sakın gitmeyin.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !