Çeşme Koyları

Turkuaz mavisinin ve yeşilin en güzel tonlarının buluştuğu Çeşme koyları bir başka dünyadır adeta. Çeşme plajları gibi çok fazla kalabalık olmayan Çeşme koyları sessiz sakin bir deniz, güneş, kum isteyen tatil severler için mükemmel yerlerdir.

Çeşme koyları içerisinde en güzelini belirlemek en iyisi burası demek yanlış olur. Çünkü Çeşme koyları dalış yapmaya, yüzmeye ve eğlenmeye olanak sağlayan farklı özelliklere sahiptir. Çeşme koyları içerisinde bulunan Dalyan ve Sakızlı Koy plajı, havası ve burada yaşayan Ege insanları ile sımsıcak bir ortama sahiptir. Boyalık Koyu Çeşme koyları içinde dinlendirici sessiz ve harikulade bir atmosfere sahiptir. Plajları ise Çeşme koyları arasında en uzun ve eşsiz görünüme sahiptir.

Çeşme tatili, Çeşme koyları ile en güzel dalış yerlerinin bulunduğu yerleri keşfetmekte ayrı bir heyecandır. Ildırı Körfezi ise bu Çeşme koyları içerisindedir. Dalış için mükemmel özellikleri bulunan Ildırı Körfezinin esrarengiz suları altında keşfi bekleyen mağaralar var. Çeşme koyları hem ilgi çekici hem de sürprizlerle dolu. Harika güzelliklerin bir arada toplandığı Çeşme koyları el değilmemiş doğal güzelliklerin korunduğu nadir yerlerden. Çeşme koyları arasında çok fazla beğenilen yerlerden bazıları da adalardır. Fener Adası bu Çeşme koyları içinde yine dalış yapma merakı olanlar için ideal bir bölgedir. Dalışınız esnasında size birçok rengarenk balığın eşlik edeceğini de unutmayın. Ve Yatak Adası… Bu ada da Çeşme koyları içinde esrarengiz havaya sahip olan bir başka tabiat harikasıdır. Sularının altında yer alan mağarası ile ünlüdür. Çeşme koyları sürprizlerle dolu demiştim. İşte bu mağaranın içine girdikten sonra dışarıya baktığınızda karanlığın önünde gördüğünüz turkuaz maviliği sizi büyüleyecek. Son olarak bahsetmeden geçemeyeceğim Eşek Adası. Çeşme koyları evet harika eşsiz muhteşem. Eşek adası ise dalış hastası olanların mutlaka görmek isteyeceği bir Çeşme plajları içerisinde de çok tercih edilen bir ada. Derinliğin oldukça fazla olduğu bu adanın sularında yüzerken kendinizi oldukça cesur hissedebilirsiniz.

Çeşme koyları ile turkuaz mavisinin sularında yüzerken rengarenk balıkları ile dalış yapmaya geçebilirsiniz. Bu eşsiz Çeşme koyları için isterseniz dalış yapmaya, isterseniz yüzmeye isterseniz de eğlenmeye gelin. Hepsini bir arada yaşamak isterseniz de Çeşme koyları size tatil için istediğiniz her şeyi verebilecek niteliktedir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !