Çeşme Gezilecek Yerler

Çeşme hafif rüzgarı mükemmel yumuşaklıktaki kumları seçkin gece hayatıyla her zaman revaçta olan tatil yörelerinden biri. Hatta son zamanlarda daha da popüler oldu hem dünya starlarından hemde ülkemiz ünlülerinde birçok sanatçıyı bulabilirsiniz.

Çeşme gezilecek yerler arasında Altınkum plajını kesinlikle tavsiye ediyorum birden bire derinleşmeyen suları ile Çeşme koyları içinde Altınkum Çeşme gezilecek yerler arasındadır. Biraz soğuk sulardan hoşlanıyorsanız Altınkum Çeşme gezilecek yerler arasında olup sizlere eşsiz doğa manzarası sunacaktır. Çeşme’nin Sakız Adasına uzaklığı 8 mildir ve Sakız Adası Çeşme gezilecek yerler arasındadır oraya kadar gitmişken Yunanistan’a ait bu adayı gezmenizi tavsiye ederim. Çeşme koyları birçok farklı seçeneğe sahiptir .Bunlardan biri Pırlanta’dır kendi imkanlarınızla Pırlanta size harika gelecektir. Tursite ise başka Çeşme gezilecek yerler  ve Çeşme koyları arasındadır. Çeşme gezilecek yerler arasında ki bu koylarda deniz suyu mükemmel berraklıktadır. Çeşme gezilecek yerler arasında Ildırı  beldesi Tunç çağından kalma tarihi eserlerle süslenmiştir. Yarım ay şeklinde bir koy olan Ayayorgi koyu Çeşme gezilecek yerler arasındadır. Çeşme gezilecek yerler arasında en çok tercih edilen yerlerden biridir. Çeşme koyları arasında Ilıca Çeşme gezilecek yerler içerisinde ve halk plajına sahip bir yerdir. Büyük bir kapasitesi vardır. Kaynayan  termal suları da vardır ve sağlık açısından faydalı olduğu söylenmektedir.

Çeşme gezilecek yerler içerisinde Çeşme kalesini de bulabilirsiniz. Merkezde yer alan Çeşme kalesi  ilginizi çekebilir. Çeşme gezilecek yerler dedikte Alaçatı demeden geçemeyiz değil mi? Çeşme gezilecek yerler arasında Çeşme’de sörf dediğimizde  tarihi yel değirmenleri ile camiye dönüştürülen  Ayios Kostantinos Kilisesi ile Alaçatı gelir aklımıza . Alaçatı dünya üzerinde de rüzgarlı ama dalga yapmayan bir denize sahiptir. Çeşme gezilecek yerleri arasında daha bir çok seçenek sunar.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !