Butik Otel

Butik OtelButik otel denildiğinde ilk akla gelen Nuri dizisi. Butik otel kavramını lokal olarak da olsa insanlara aktarmayı başaran dizi, butik otel kavramının sıcaklığını, idarecilerinin ise profesyonel girişimci veya birer iş adamı gibi değil de daha çok aile içgüdüsüyle ve müşterilere sundukları sıcak, samimi bir ortamla bilinirler. Butik otel nedir sorusuna yazımızın ilerleyen satırlarında yer vereceğiz.

Turizm, beş yıldızlı otellerin ayrıcalığını yaşayan turistlerden beslendiği kadar, yerel halkın müteşebbüs müdehaleleri ile açılan butik otel alanında da hizmet veren bir sektör. Sektörün her alanında olduğu kadar, butik otel hizmeti veren dallarında da kusursuz bir hizmet ve müşteri memnuniyeti odaklı işletme anlayışındaki kurumlar beklemek hakkımız. Ancak, beş yıldızlı otellerle bir tutamayacağımız otel kavramı, turistlerin beklentileri ölçüsünde bir konaklama tesisinde tatillerini geçirmeye karar vermeleri açısından çok önemlidir. En ucuz tatil yerleri arasında ekonomik butik otel seçeneklerini bulabilirsiniz.

Tatilinizi butik otel seçeneği ile yaşamak istiyorsanız yine en güzel butik otelleri bulabileceğiniz yerler yurt içindeki tatil bölgelerinde yerel halk tarafından işletilen butik otellerdir. Yabancıların ülkemizde yaşamayı tercih ederek butik otel işletmeye başladığı yerler de var. Butik otel müşterisinin de özel olduğu görüşü hakimdir, herkes butik otel de rahat edemez. Ancak belli bir kesim tatilci de hotel tercihini diğer tüm alternatiflere yeğlerler.

Butik otel nedir?

İnsanların sıcak bir ortamda tatil yapmasına imkan veren konaklama tesislerine butik otel denir. Butik otel nedir, tam anlamıyla diğer alternatiflerden farkı nedir diye soracak olursanız eğer; çoğunlukla ailelerin işlettiği veya aile yadigarı konaklarını butik otel olarak kullanma kararı alan mirasçıların restorasyondan geçirerek turizmin kullanımına açtığı konaklama tesisleridir. Hizmetler diğer hotel alternatiflerinde olduğu gibi kusursuz değildir. Butik otel nedir dediğinizde dört dörtlük bir oda servisi beklemeniz saçma olabilir. Butik otel nedir sorusuna verilmesi gereken en doğru cevap ise şüphesiz gidip kalmadan ve bu muhteşem otellerin sizlere sunduklarını yaşamadan anlayamayacak olmanız.

Butik otel nedir ve neden butik otel tercih edilmelidir sorusuna cevap arıyorsanız, butik otel tarzını sevenlerin sizlere butik otel rahatlığını anlatması gerekiyor demektir. Herşeyden önce, butik otel tercih edenler konforlarını öncelikli olarak görmezler. Yani birşeyin kusursuz bir şekilde sunulmasını, sorunsuz dört dörtlük bir tatil geçirme beklentisini taşımazlar. Butik otel de konaklama kararı alanlar, doğallıktan ve samimiyetten yana olduklarını ve beklentilerini de bu ölçüde minimalize etmeleri gerektiğini bilirler. Tatilciler kendini evinde hissedeceği, biraz şehir hayatından uzaklaşmak, tatmin edebilecek kalitede bir hizmet anlayışı ile butik otel de tatillerinin keyfini yaşamaktadırlar.

Butik otel nedir konusunu daha iyi anlatabilmek için tatil anlayışının kamp yapmaya veya küçük yerleri keşfetmeye adayan turislerin lüks anlayışı ile kıyaslamamız gerekir. Büyük tatil merkezlerinin yanı sıra, butik otel  tercihinde bulunanların ailecek kalabilecekleri aynı zamanda beldelerin yerel özelliklerini, yerel mutfaklarını tadabilecekleri seçeneklerinin de olduğu, butik otel kavramıyla sanki o yörenin insanıymışcasına zaman geçirebileceklerini söyleyebiliriz.

Butik otel kavramını birebir yaşayın. Size butik otel nedir diye soracak olanlar olursa da bunun anlatılamaz bir kavram olduğunu, butik otel nedir sorusuna ikna edici bir cevap için tatil alternatiflerini butik otelden yana kullanmaları gerektiğini söyleyebilirsiniz.
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !